Výlety

Koupaní v přírodě - Vodní nádrž Košín(Košín I) je přehradní nádrž na Košínském potoce v okrese Tábor. Má celkovou rozlohu přibližně 18 ha. Má délku vzdutí přibližně 2 km. Byla vybudována v letech 1975 až 1978. Do plného provozu byla uvedena 21. ledna 1980. Vzdálenost do 1 Km.

 

Plavecký areál Tábor -  k dispozici má 25 m plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi. Venkovní tobogán má výšku 9,5 m a délku 93 m. Venkovní bazén zaujímá 920 m2 vodní plochy, má hloubku 0,8 až 1,8 m. V areálu je možnost zapůjčení dvoj lehátka a slunečníku. Celodenní občerstvení zajišťuje restaurace a bufet. Samozřejmostí je i vnitřní plavecký bazén. Vzdálenost od ubytování - 5,3 Km.

 

Hotel Palcát  - Moderní wellness centrum, které nabízí finskou saunu pro 30 osob, vario či parní saunu, ochlazovací bazén, Whirlpool, vyhřívanou lavici nebo Kneippův chodník, ledové vědro. Můžete si vybrat z různých typů masáží (relaxační, čokoládovou, medovou, sportovní či detoxikační). Vzdálenost od ubytování - 5,8 Km.

 

Botanická zahrada v Táboře je druhou nejstarší botanickou zahradou v ČR. Největší část botanické zahrady zaujímá arboretum, ve kterém jsou zastoupeny keře a stromy jak domácí, tak i cizokrajné. Byla založena roku 1866 při Královské české vyšší hospodářské a průmyslové zemské škole v Táboře. Zahrada nabízí pohled do křehkého světa rostlin, kterých se tu pěstuje přes 4000 a k tomu také 400 dřevin. Vzdálenost od ubytování - 5,9 Km.

 

Muzeum Lega se nachází v historickém jádru města Tábor. Celá expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí. V historické budově na ploše více jak 200 m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO ze sbírky jedné sběratelky. Expozice je tématicky dělena, např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas aj. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při vlastní prohlídce máte možnost shlédnout i příběh o celé historii a vzniku LEGO kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu LEGO kostiček. Vzdálenost od ubytování - 6,1 Km.

 

Wellness centrum LH Hotelu Dvořák Tábor **** se nachází v rámci původních pivních sklepů bývalého pivovaru a nabízí vnitřní bazén s whilrpoolem, finskou saunu, privátní levandulové lázně, privátní Whirlpool, relaxační místnost, masáže/kosmetické procedury. Původní využití budov hotelu si pak hostí mohou v náznaku připomenout v ojedinělých pivních lázních. Vzdálenost od ubytování - 6,1 Km.

 

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře Vám v prostorách třech historických domů na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese. Vzdálenost od ubytování - 6,2 Km.

 

Strašidelné podzemí Tábor – nachází se ve středověkých chodbách 500 let starého domu na Žižkově náměstí – za kostelem. V chodbách s tajemnou atmosférou uvidíte mnoho strašidelných stvoření – např. alchymista a jeho dílna, bílá paní, kat, mumie a další. Můžete zde potkat např. vodní příšeru, čarodějnici, upíra, kata a mnoho dalších nadpřirozených bytostí. Vše je scénicky osvětleno a podbarveno hrůzostrašnými zvuky. Vzdálenost od ubytování - 6,2 Km.

 

Věž Kotnov je dominantní památkou na hrad, který zanikl požárem roku 1532 a na jeho zbytcích byl v letech 1612–1613 vybudován pivovar, který procházel stavebními úpravami až do 20. století. Hrad „Hradiště“ byl založen jako součást hradské soustavy ve 2. polovině 13. století za vlády Přemysla Otakara II. pravděpodobně Vítkem z Hradiště, synem Vítka z Prčice, slavného zakladatele rodu Vítkovců. Vzdálenost od ubytování - 6,3 Km

 

Husitské muzeum - do středověku hravě a interaktivně, bez nánosu prachu a předsudků. Husitské muzeum v Táboře bylo založeno již v roce 1878, svým návštěvníkům nabízí novou, moderní expozici Husité s řadou interaktivních prvků, unikátní gotický sál a dobrodružnou návštěvu chodeb středověké podzemí. Pro děti i hravé návštěvníky jsou připraveny pracovní listy se spoustou zapeklitých úkolů. Vzdálenost od ubytování - 6,9 Km

 

Zřícenina hradu Borotín se nalézá 2 km po silnici od zastávky vlaku Sudoměřice u Tábora. Tento zafixovaný objekt je pro svoji zvláštní polohu a malebnost místa po dlouhá léta vyhledávaným místem trempů a výletníků. Hrad je soukromým majetkem. Hrad byl založen v 2. polovině 14. století. V 17. století byl vypálen. Zachovány jsou věže, zbytky starého paláce a zřícenina nového paláce s bránou. Vzdálenost od ubytování - 8,9 Km.

 

Rozhledna Hýlačka je kopec přibližně 3 km jihozápadně od Tábora. Na jeho vrcholu se v letech 1920-2012 nacházela dřevěná rozhledna, která byla nejstarší rozhlednou v České republice. V roce 2012 ji postihl požár a zůstalo jen spáleniště. Poté Klub českých turistů zahájil sbírku na novou výstavbu rozhledny. Vzdálenost od ubytování - 9,5 Km.

 

Zoo Tábor – celým názvem Zoologická zahrada Tábor a.s. – byla založena v květnu 2015. Jde o jednu z nejmladších zoologických zahrad v České republice. Svojí rozlohou, která dosahuje téměř 10 hektarů, je největší zoo na jihu Čech. Zoo se nachází v obci Větrovy – na jihovýchodním okraji města Tábor. Zoo se věnuje především ochraně ohrožených druhů.  Vzdálenost od ubytování - 10,1 Km.

 

Kozí hrádek je zřícenina gotického hradu asi 2,5 km východně od Sezimova Ústí v okrese Tábor. Nachází se na ostrožně na levém břehu Kozského potoka v nadmořské výšce asi 405 m. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka a pro svou spojitost se životem církevního reformátora Jana Husa byl dne 30. března 1962 prohlášen za národní kulturní památku. Vzdálenost od ubytování - 10,9 Km.

 

Areál Monínec - přímo v areálu se můžete zabavit v Aktivity parku Monínec, na atrakcích jako je vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolg, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a ke koupání je k dispozici také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Součástí hotelu je také wellness včetně saun a možnosti masáží. Vzdálenost od ubytování - 20,2 Km.

 

Chýnovská jeskyně je národní přírodní památka ležící v katastrálním území Dolní Hořice východně od Tábora, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech. Nachází se zde pestré střídání barevných amfibolitů a vápenců, nicméně oproti jiným krasovým jeskyním je bez výraznější krápníkové výzdoby. Na území dnešního Česka se jednalo o první zpřístupněnou jeskyni. Objevena byla v roce 1863 při práci v selském kamenolomu, k jejímu zpřístupnění došlo v roce 1868, tedy již 5 let po objevení. Vzdálenost od ubytování - 23,8 Km.

 

Zřícenina hradu Dobronice jsou zřícenina hradu na okraji vesnice Dobronice u Bechyně asi 7 kilometrů od Bechyně v okrese Tábor. Vypíná se na ostrožně nad řekou Lužnicí ve výšce 380 m. n. m. Od roku 1963 je hrd chráněn jako kulturní památka. Počátky dobronického hradu sahají až do 14. století, kdy byl v majetku vladyků z Dobronic, později pánů z Rožmberka. Vzdálenost od ubytování - 28,1 Km.

 

Zřícenina hradu Choustník rozsáhlá zřícenina hradu založeného po roce 1262 Benešem z Choustníka. Oldřich z Rožmberka hrad okolo roku 1430 přestavěl a v majetku jeho rodu se nacházel až do roku 1579. Již roku 1614 je uváděn jako pustý. Hrad bergfritového typu, vyrostl v nejzápadnější části hřebene s množstvím výrazných skalních masivů v období před rokem 1282, čtyřpatrovou hranolovou věž chránila hradba kopírující obvod tohoto skalního útvaru. Vzdálenost od ubytování - 30,1 Km.


 

Zámek Bechyně je hrad přestavěný na zámek na ostrožně nedaleko soutoku Lužnice a Smutné ve městě Bechyně v okrese Tábor. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka. Mezi největší zajímavosti zámku patří unikátní pozdně gotický Stromový sál, klenutý na střední sloup v podobě kmene stromu, s žebry napodobující suché sukovité větve. V západním křídle zámku se zachovala část vzácné žebrové klenby. Vzdálenost od ubytování - 30,2 Km.


 

Zámek Konopiště vyniká bohatým mobiliárním fondem, zámecké sbírky patří k nejvzácnějším v Evropě. Zámek nabízí čtyři prohlídkové okruhy, expozice doplňkové (Muzeum sv. Jiří, Střelnici, tématickou výstavu) a možnost návštěvy přilehlé Růžové zahrady se skleníky. Vzdálenost od ubytování - 40,4 Km


 

Zvíkov (německy Klingenberg) je hrad nad vodní nádrží Orlík u soutoku Vltavy s Otavou v okrese Písek. Stojí na skalnaté ostrožně asi jeden kilometr severně od obce Zvíkovské Podhradí v nadmořské výšce 370 metrů. Hrad založil pravděpodobně již král Přemysl Otakar I. A jeho potomkům patřil až do vymření rodu v roce 1306. Poté ho získali do zástavy Rožmberkové, od kterých ho vykoupil král Karel IV. Během své historie byl několikrát dobýván a přestavován. Vzdálenost od ubytování - 42,2 Km.


 

Zámek Červená Lhota (německy Rothlhotta) je renesanční vodní zámek ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. U něho se nachází stejnojmenná ves, nyní část obce Pluhův Žďár. Zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky. Vzdálenost od ubytování - 43,6 Km.


 

Zámek Orlík je hrad přestavěný na zámek u obce Orlík nad Vltavou v okrese Písek v Jihočeském kraji. Nachází se na skalním ostrohu nad Vltavou, jejíž údolí je zde zaplaveno vodou Orlické přehrady. Zámecký areál je chráněn jako kulturní památka. Hrad založil ve druhé polovině 13. století král Přemysl Otakar II. a do šlechtického držení se natrvalo dostal za vlády Karla IV. Vzdálenost od ubytování - 44,4 Km.


 

Jindřichův Hradec je hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě v Jihočeském kraji. Nachází se na soutoku Nežárky a Hamerského potoka. Se svou rozlohou tři a půl hektaru je po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově třetím největším zámeckým komplexem České republiky. Roku 1955 byl zapsán na seznám národních kulturních památek. Vzdálenost od ubytování - 55,4 Km. 

 

Zámek Třeboň patří k největším zámeckým komplexům v České republice. O jeho rozsahu svědčí více než 100 obytných místností. Budovy třeboňského zámku tvoří západní čelo Masarykova náměstí, na které zámecký areál plynule navazuje. Díky své poloze na jihozápadní straně historického městského centra Třeboně, v těsném sousedství komplexu měšťanských domů Zlatá hvězda, tvoří tento honosný renesanční zámek neodmyslitelnou součást města. Vzdálenost od ubytování - 60,7 Km.


 

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá zoologická zahrada chovající 25 druhů krokodýlů, ale i jiná zvířata, například hady a želvy. Nachází se v areálu na severní straně Masarykova náměstí v Protivíně v okrese Písek. Součástí zoo je i zoologické muzeum, které deponuje kosterní pozůstatky nejen krokodýlů, ale i další obratlovců, celkem přes 1200 exponátů. Vzdálenost od ubytování - 63,3 Km.


 

Zámek Hluboká (německy Frauenberg) leží na návrší nad Vltavou ve městě Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. V bývalé zámecké jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století. Vzdálenost od ubytování -66,2 Km.


 

Zoo Hluboká, plným názvem Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou (dříve Zoo Ohrada) je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939. Jde o zoo specializující se na zvířata žijící v palearktické zoogeografické oblast, zejména v její evropské části a v ČR. Chová, ale i množství cizokrajných druhů. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a zapojuje se do řady národních i mezinárodních chovných programů. Vzdálenost od ubytování - 67,9 Km.


Zámek Kratochvíle (německy Kurzweil) je renesanční zámek 2 kilometry severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. Jednu z našich nejkrásnějších renesančních staveb, situovanou v malebné krajině mezi lesy, pastvinami a rybníky, nechal mezi lety 1583-1590 vystavět Vilém z Rožmberka. Tuto ojedinělou renesančně manýristickou stavbu pro něj vyprojektoval osvědčený stavitel Baltazar Maggi z Arogna. Letohrádek tak získal podobu vily typu italského casina, obklopené vodním příkopem a uzavřené obdélnou zahradou. Vzdálenost od ubytování - 93,1 Km.


 

Státní hrad a zámek Česky Krumlov patří nejen svou rozlohou, ale také architektonickou úrovní a kulturní tradici mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původním půdorysné dispozici, hmotové skladbě, interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14. do 19. století. Areál českokrumlovského zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Zahrnuje 46 budov a palácových stavení soustředěných kole pěti zámeckých nádvoří a 12,49 hektarů zámeckých zahrad a ostatních ploch. Vzdálenost od ubytování - 99,5 Km.

 

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno „jihočeským mořem“. Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černého v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km. Možnost koupání či vodních sportů. Nachází se zde také lanový park. Vzdálenost od ubytování - 117,3 Km.


 

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Nachází se zde 11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. Délka lávky: 675 metrů, celková výška: 40 metrů. Vzdálenost od ubytování - 131,2 Km.


 

Toulava je oficiální turistickou oblastí na území Táborska, Sedlčanska a okolí Milevska, jejímž centrem je město Tábor. Krajina pomezí jižních a středních Čech kolem měst Tábor, Bechyně, Milevsko a Sedlčany svou slavnou historií a množstvím památek, romantickými zákoutími i nepoznamenanou zachovalou krajinou.